O mnie

Chciałabym zaproponować Państwu wspólne wyprawy w rejony, do których w wiecznym nienasyceniu podróżuję od 20 lat. Poznamy się przed wyjazdem, wyjedziemy w małej grupie by bez pośpiechu zanurzyć się w nieznanej nam kulturze. Postaramy się otworzyć na to, co w niej piękne, dziwne czy trudne, w szacunku wobec Innych i tego, czego nie rozumiemy. Nie przywieziemy z podróży jedynie setek zdjęć-migawek, ale oddech, zachwyt, przestrzeń w głowie i serce pełne wzruszeń.

Dla porządku przedstawię się krótko – nazywam się Anna Różańska, tłumaczę, piszę, fascynuję się od dawna Wschodem i mam wspaniałą córkę, Jaśminę, którą w wieku 12 lat zabrałam do Indii na rok i odtąd, jak mówi, skazałam na wieczną tęsknotę.

Proponuję Państwu wyprawy do krajów AZJI, których program jest owocem moich doświadczeń oraz zachwytów wziętych w karby i cierpliwie uładzonych przez zaprzyjaźnione biura podróży. Oczywiście, pojadę razem z Państwem, zapewnię opiekę i asystę językową, będę załatwiać ryksze i przepędzać naganiaczy, ale też pokażę Państwu rzeczy prawdziwe i ludzi prawdziwych – poza wydeptanymi szlakami obsługiwanymi przez turystycznych ‚wyjadaczy’.  Zapewniam, nie zabraknie nam przygód i wrażeń!

Zapraszam do przejrzenia Bazaru Słów, poczytania zapisków z podróży i reportaży, jak też do zainspirowania się przepisami wegetariańskimi znajdującymi się w zakładce Bazar Przepisów. A przede wszystkim, cóż, namawiam do bycia nieodpowiedzialnym, spakowania walizki i