Tajskie wyspy i magiczny Angkor

Czas trwania: 14 dni
Termin: 01- 14 luty 2016    Cena: 5 200 zł + przelot

Ta wyprawa do Tajlandii i Kambodży jest idealna dla osób aktywnych i spragnionych wrażeń, jak i spragnionych słońca i odpoczynku. Pierwszy tydzień wycieczki wypełniony jest po brzegi: będziemy poznawać uroki Bangkoku, także nocą, spłyniemy rzeką Chao Phraya, zawitamy do średniowiecznej stolicy królestwa Syjamu i pojedziemy do Kambodży. Tu damy się oczarować pięknu starożytnego Angkoru, gdzie kamienie zdają się trwać w modlitwie. Po tym intensywnym tygodniu czeka nas kompletna, cudowna laba: lazurowe wody Zatoki Tajskiej i podwodne ogrody koralowców, owoce morza podane tak, jak tylko Tajowie potrafią, relaksujące masaże, wyprawy skuterowe po okolicy i tańce na plaży do białego rana.

 

PROGRAM WYPRAWY:

Dzień 1

Berlin -Bangkok

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i wylot do Tajlandii.

Dzień 2

Bangkok

Po przylocie do Bangkoku udajemy się do hotelu, aby odpocząć i zaaklimatyzować się po podróży. Czas wolny zapełnić będzie można atrakcją Bangkok by night – przejażdżką tuk-tukami po starym mieście, w czasie której odwiedzimy nocne bazary i osławione China Town. W chińskiej dzielnicy przejdziemy się uliczkami pełnymi sklepików, tradycyjnych aptek wypełnionych specyfikami stosowanymi w medycynie chińskiej i małych restauracyjek, kosztując co i rusz lokalne przysmaki (koszt ok. 10 USD/os.).

Dzień 3

Bangkok

Dzisiejszy dzień przeznaczymy na zwiedzanie stolicy Tajlandii. Popłyniemy w rejs łodzią po kanałach Bangkoku z fantastycznymi widokami na miasto. Podziwiać będziemy magiczny kompleks świątynny Wat Pho. Niezwykłe chwile przeżyjemy wchodząc na teren Wielkiego Pałacu, gdzie znajdują się lśniące od złota i drogich kamieni zespoły świątyń królewskich. To tutaj wzniesiono najważniejszą w Tajlandii świątynię Szmaragdowego Buddy. Zajrzymy także do świątyni Złotego Buddy, a pod wieczór udamy się do Tha Phra Chan na targ amuletów i talizmanów, których są tu tysiące. Chętni mogą tu skorzystać ze specjalnego masażu ziołowego niedostępnego w innych, bardziej skomercjalizowanych miejscach, takich jak choćby Kho San Road. (koszt ok.13 zł)

Dzień 4

Bangkok-Ayutthaya

Po śniadaniu przejedziemy do Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii. Pierwszym miejscem, które odwiedzimy będzie Bang Pa-In, czyli letni Pałac królów Syjamu. Zwiedzimy także okazałe kompleksy świątynne takie jak: Wat Mahathat, Wat Phra Sri Sanphet, Wiham Phra Mongkol Bopit, Wat Yai Chai Mongkol oraz Wat Chai Wattanaram. Drogę powrotną do Bangkoku umili nam rejs po rzece Chao Phraya. Na pokładzie statku serwowany będzie lunch.

Dzień 5

Bangkok – granica kambodżańska – Siem Reap

Wcześnie rano wyruszymy do Kambodży. Po około 4 godzinach jazdy powinniśmy dotrzeć do przejścia granicznego w Poi Pet. Po przejściu wszystkich procedur granicznych i otrzymaniu kolejnego stempla w paszporcie jedziemy dalej w kierunku khmerskich świątyń ukrytych w dżungli. Po następnych 2,5 godzinach dotrzemy do Siem Reap, uroczego miasteczka, w którym klimat starych Indochin wciąż jest żywy i przejawia się choćby w drobiazgach: po daniu kuchni khmerskiej możemy zjeść na deser croissant au chocolat i popić prawdziwą cafe au lait. Po zakwaterowaniu w hotelu pojedziemy nad Tonle Sap by przepłynąć się łodzią po tym ogromnym jeziorze w poszukiwaniu pływających wiosek. W drodze powrotnej do hotelu, jeśli czas pozwoli, wstąpimy do pracowni artystycznej lub na lokalny targ.

Dzień 6

Angkor Wat

Skoro świt wyruszymy na poznanie wspaniałych starożytnych zabytków w Angkor, które znajdują się zaledwie 5 km od miasteczka Siem Reap. Odkrycie dawnej stolicy Państwa Khmerów uważa się za jedno z największych dokonań w archeologii. Bramą Południową przekraczamy mury Angkor Thom. W jego sercu znajduję się wielka świątynia Bajon. Zobaczymy tu również inne obiekty sakralne, takie jak hinduskie świątynie Baphoun oraz Phimean Akas. Podziwiać będziemy także słynny Taras Słoni, który niegdyś służył, jako trybuna podczas audiencji króla. Na jego przedłużeniu znajduje się nie mniej ciekawy Taras Trędowatego Króla.

Po południu zwiedzimy najbardziej znaną i najlepiej zachowaną świątynię – Angkor Wat. Uznawana jest ona przez wielu za jeden z siedmiu cudów współczesnego świata, choć oficjalnie zabrakło dla niej miejsca na tej prestiżowej liście. Zachód słońca podziwiany ze wzgórza Phnom Bakheng to szansa na zrobienie iście bajkowych zdjęć. Powrót do hotelu w Siem Reap.

Dzień 7

Angkor Wat

Czeka nas kolejny wspaniały dzień, który spędzimy na odkrywaniu khmerskich świątyń. Na początek zwiedzimy Banteay Srei, czyli Cytadelę Kobiety uznawaną za prawdziwy klejnot wśród architektonicznych arcydzieł. Ta poświęcona hinduskiemu Śiwie świątynia należy do najlepiej zachowanych khmerskich budowli. W drodze powrotnej do hotelu wstąpimy do kilku lokalnych wiosek, aby przyjrzeć się codziennemu życiu ich mieszkańców oraz poznać tajniki wytwarzania cukru palmowego oraz przetwórstwa ryżu.

Po krótkim popołudniowym wypoczynku wyruszymy na zwiedzanie kolejnych pięknych świątyń w Angkor, będącymi przykładami różnych stylów architektonicznych. Zobaczymy między innymi Preah Khan, leżącą na wyspie Neak Pean, East Mebon oraz Ta Som.  Zwieńczeniem dnia będzie wspaniały spektakl zachodzącego słońca, podczas którego czerwone promienie oświetlają ruiny świątyń a wszystko to malowniczo odbija się wodach wypełniających fosę okalającą świątynię Angkor Wat . Powrót do hotelu w Siem Reap.

Dzień 8

Siem Reap- wyspa Koh Chang

Wcześnie rano śniadanie i transfer na wyspę Słonia w Tajlandii. Późnym popołudniem zakwaterowanie na Koh Chang. Czas wolny na cieszenie się plażą i kąpielami.

Dzień 9-12

Koh Chang

Czas wolny, podczas którego czerpać będziemy przyjemność z plażowania. Czeka nas błogi wypoczynek i relaks a dla aktywnych zwiedzanie wyspy, przejażdżka lub kąpiel ze słoniami i wiele innych wrażeń.

Dzień 13

Koh Chang – Bangkok – wylot

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu; w miarę możliwości czas na zakupy w Bangkoku lub transfer bezpośrednio na lotnisko.

Dzień 14

Przylot do Berlina

PRZYKŁADOWE ATRAKCJE DODATKOWE:

 • Całodniowa wycieczka po czterech wyspach. W programie snorkeling i lunch na statku (koszt: 30 USD/os.);
 • Przejażdżka na słoniach (koszt: 1 godzina – 25 USD/os.,  2 godziny – 45 USD/os.);
 • Nocne łowienie kałamarnic na pełnym morzu (koszt: 30 USD/os.);
 • 3 godzinny spływ kajakami do lasu namorzynowego (koszt: 25 USD/os.);
 • Tajski masaż (koszt: ok 20 USD+ napiwki/2h – cena uzależniona od pakietu);
 • Całodniowa wycieczka po wyspie na skuterach (koszt: 15 USD+ paliwo).

Dzień 13

Koh Chang – Bangkok – wylot do Berlina

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przyjazd do Bangkoku, okazja by zrobić zakupy, a następnie transfer bezpośrednio na lotnisko . Wylot do Berlina.

Dzień 14

Wracamy do kraju, opaleni, wypoczęci i pełni wrażeń!

Cena wyprawy

Cena przy grupie min. 8 osobowej: 5 200 zł plus przelot

(Cena jest ceną orientacyjną zależną od kursu dolara. Orientacyjna cena przelotu na trasie Berlin-Bangkok to 2 500 zł)

Cena zawiera:

 • noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 3*,
 • posiłki według programu: śniadania oraz lunch podczas rejsu 4 dnia,
 • przejazdy wynajętymi i publicznymi środkami transportu,
 • transfery z/na lotnisko,
 • zwiedzanie zgodnie z programem wraz z opłatami wstępu,

 • opiekę moją jako pilota oraz pomoc miejscowych przewodników w wybranych miejscach,

 • ubezpieczenie podróżne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR .

Cena nie zawiera:

 • pozostałych posiłków i napoi (koszt lunchu lub śniadania w lokalnej restauracji wynosi ok. 15-25 USD),
 • napiwków dla miejscowej obsługi,
 • wizy do Kambodży (dostępna online, koszt 37 USD/os.),
 • opłat za filmowanie i fotografowanie w zwiedzanych obiektach,
 • wydatków natury osobistej.

Wyprawa przygotowana we współpracy z biurem podróży Dragon Adventures.